سازندگان دستگاه های صنعتی
تولیدات صنعتی در هرکجای دنیا وابسته به دستگاه های صنعتی مورد استفادشان است. در نتیجه آشنایی با مراکز صنعتی سازنده دستگاه های صنعتی لازمه صنایع مختلف می باشد تا بتوانند با انتخاب دستگاه های باکیفیت محصولات و تولیدات باکیفیت را عرضه کنند.
شمستا، بانک اطلاعات صنعت ایران، که به عنوان پلتفرم نمایشگاه مجازی دارای 4 نمایشگاه مجازی در حوزه صنعت است در نمایشگاه صنعتگران خود این بستر را فراهم کرده است تا این شرکت ها و مراکز صنعتی بتوانند به معرفی دستگاه ها و محصولات خود بپردازند.
چیدمان چندین قطعه در کنار هم ماشین آلات و دستگاه های صنعتی را تشکیل می دهد که هرکدام مکانیزم های مختلفی را شامل می شود که این دستگاه ها مطابق با پیشرفت علم و تکنولوژی به روز شوند. اما همانطور که میدانیم شرایط تحریم مشکلات زیادی را در زمینه تأمین این دستگاه ها از خارج از کشور و حتی تعمیرات و رفع عیوب دستگاه های قدیمیتر ایجاد کرده است.
البته این فرصت هم فراهم شد تا سازندگان و متخصصان صنعتی کشور بتوانند به ساخت تجهیزات و دستگاه های مورنیاز صنایع داخلی بپردازند و هنر و مهارت خود را به نمایش گذاشته و به تجربیات خود بیفزایند. استفاده از نیرو متخصص دانشگاهی در کنار متخصصان فنی و باتجربه لازمه حرکت با استانداردهای روز دنیا می باشد. اکنون بسیاری از کارخانه ها و شرکتهای بزرگ حاضر به خریداری دستگاه ها و ماشین آلات موردنیاز خود از سازندگان ایرانی هستند که این امر به نفع هر دو شرکت سازنده و مصرف کننده می باشد. شرکتهای سازنده نیازمند فضایی هستند که بتوانند توانمندی و پتانسیل های خود را در جهت مهندسی معکوس و بومی سازی قطعات و دستگاه های وارداتی به نمایش بگذارند و کارخانه جات هم با مشاهده رزومه کاری آنها از طریق فضایی تحت عنوان بانک اطلاعات صنعت، مدارک را صحت سنجی نمایند و با آنها ارتباط بگیرند.
جهت مطالعه مقاله تکمیلی دستگاه سازی صنعتی لطفا به بلاگ سامانه صنعتی شمستا به آدرس www.shamsta.com مراجعه نمایید.