تست و کنترل کیفیت قطعات صنعتی
امروزه بسیاری از قطعات صنعتی که در گذشته از خارج از کشور تأمین می شدند به دست توانگر صنعتگران و متخصصان داخلی بومی سازی شده اند و در این میان قطعاتی که استانداردهای موردنیاز را دارا بودن و کیفیت قابل قبولی داشته اند توانستند جایگزین قطعات و دستگاه های وارداتی شوند.
سامانه صنعتی شمستا که به عنوان پلتفرم نمایشگاه مجازی صنعت محسوب می شود در نمایشگاه قطعات ساخت داخل خود نمونه ای از این قطعات بومی سازی شده را به نمایش گذاشته است.
تست قطعه، مراحل و ملزومات خاص خود را دارد که رعایت آنها می تواند تلاش سازندگان را در جهت درست پیش ببرد تا مراکز صنعتی و صاحبان صنایع هم بتوانند به عنوان قطات جایگزین از آنها استفاده کنند.
جهت بررسی کیفیت محصول در تمام مراکز تولید قطعات و سازهای های صنعتی باید واحدی وجود داشته باشد تا بتوان در حین تولید محصول و قبل و بعد از آن تست کنترل کیفیت را انجام داد و تضمینی قطعات را روانه بازار کرد.
البته در بیشتر مواقع این قطعات به صورت خاص برای سفارش دهنده ساخته میشود و این مشتری و کارفرما است که الزامات تست و کنترل قطعه صنعتی را تعیین می کند تا مطابق با نظر آن ها یک قطعه صنعتی تولید شود.
جهت آشنایی با روند تست قطعه و استاندارهایی که باید رعایت شود لطفا به بخش بلاگ سامانه صنعتی شمستا مراجعه بفرمایید.
www.shamsta.com
09106105867