سامانه صنعتی شمستا به عنوان بانک اطلاعات صنعت ایران با محیطی تعاملی آسان این امکان را به تمامی کاربران عزیز می دهد تا به راحتی از امکانات فوق العاده آن استفاده نمایند.
هدف از ایجاد این پورتال قدرتمند برقراری ارتباطی هوشمند بین متخصصان،دانشگاهیان و صنعتگران است به طوریکه موجب رشد و شکوفایی هرچه بیشتر صنعت ایران عزیزمان بشود.
عضویت در سامانه شمستا برای تمامی کاربران رایگان بوده ولیکن با توجه به تعرفه ای که پرداخت مینمایند از خدمات متفاوتی بهرمند میگردند.
این سامانه دارای چهار نمایشگاه مجازی و هشت نوع خدمت متنوع دیگر است.
چهار نمایشگاه مجازی این امکان را به کاربران عزیز میدهد تا بدون هزینه رفت و آمد و اجاره غرفه از تمامی مزیت های نمایشگاه حضوری بهره مند گردند.
خدمات نمایشگاه های مجازی که برای تمامی کاربران رایگان است به شرح زیر می باشد:
نمایشگاه مجازی بومی سازی قطعات
– نمایشگاه مجازی صنعتگران و خدمات صنعتی
– نمایشگاه مجازی قطعات ساخت داخل
– نمایشگاه مجازی فروش ماشین آلات و تجهیزات
به طور کلی در نمایشگاه این امکان جذاب برای کاربران فراهم است تا بتوانند قطعاتی که نیاز به بومی سازی در داخل کشور دارد را مشاهده کرده و در صورتی که توانایی لازم جهت ساخت قطعه موردنظر را دارند با مسئول قطعه درخواستی ارتباط برقرار کنند. در مقابل همچنین بازدیدکنندگان می توانند قطعاتی که در داخل بومی سازی شده است و یا به عبارت دیگر ساخت کشور عزیزمان است را مشاهده نمایند و با سازندگان توانای این قطعات آشنا شوند. در نمایشگاه صنعتگران، شرکتها، کارگاهها و مراکز ارائه دهنده خدمات صنعتی می توانند با معرفی خود در جهت برقراری ارتباط بهتر و سریعتر با کاربرانی که به خدمات آنها احتیاج دارند اقدام کنند. نمایشگاه مجازی دیگر این سامانه امکان اجاره یا فروش تجهیزات و ابینه را نیز برای کاربران فراهم کرده است. کاربران می توانند از طریق قسمت ارسال پیام با یکدیگر ارتباط برقرار سازنند و همچنین نظرات خود را ثبت نمایند.
سایر خدمات به شرح ذیل می باشد.
متخصصان،سازندگان،محققان و مدرسان
– طرح های تحقیقاتی
– خدمات آموزش
– خدمات فنی
– کارآموزی
– کاریابی
– سرمایه گذاری
متخصصان،سازندگان،محققان و مدرسان با ثبت نام در این قسمت به عنوان افراد حقیقی به دنیای صنعت معرفی میشوند. متخصصان شمستا امکان برگزاری دوره های اموزشی برای کاربران را داشته و کاربران سایت می توانند بنابر تخصصی که به آن نیاز دارند با متخصص موردنظر خود ارتباط بگیرند و همچنین برای مشاوره و انجام خدمات فنی به آنها مراجعه کنند. این امکان برای متخصصان فراهم است که توافقی و بدون دخالت سامانه هزینه مشاوره خود را از کاربران نیازمند دریافت نمایند.
شرکت ها، سازمان ها و صنایعی که کاربران حقوقی سامانه هستند می توانند طرح های تحقیقاتی خود را به صورت فراخوان در سامانه در منوی تحقیقات بارگذاری نمایند.
وجه تمایز منو کاریابی و آگهی استخدام این سامانه با دیگر پلتفرم های کاریابی این است که در این بخش آگهی استخدام های صنعتی قرار میگرد.
در قسمت کارآموزی، کارخانجات و شرکت هایی که نیازمند کارآموز باشند میتوانند آگهی خود را بارگذاری نمایند.
افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در طرحهای صنعتی هستند می توانند در بخش سرمایه گذاری سایت خود را معرفی کنند. در مقابل افرادی نیز هستند که صاحب طرح های صنعتی می باشند و به دنبال سرمایه گذار هستند، که این امکان را دارند تا طرح خود را در سامانه بارگذاری نمایند. افراد سرمایه گذار و متقاضی سرمایه در این سامانه به راحتی به یکدیگر معرفی میشوند و با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.
سامانه شمستا هویت و اطلاعات کاربران را تایید نمی کند ولیکن کاربران عزیز در صورت مشاهده موارد مشکوک و تخلف می توانند گزارش تخلف را ارسال نمایند تا سامانه حساب کاربری انها را مسدود نماید.